Czy zastanawiałeś się już nad tym, jak podziękujesz Bogu za przeogromny dar Jana Pawła II dla Polski i świata, za Jego beatyfikację? Wokół wyniesienia na ołtarze Wielkiego Papieża powstało wiele cennych inicjatyw. Ale czy będziesz w stanie osobiście stwierdzić, że coś konkretnie, radykalnie zmieniło się w twoim życiu i w twoim otoczeniu dzięki beatyfikacji Jana Pawła II? Oto szansa: Zostań Rycerzem Kolumba.

Wystarczy, że:
1. Jesteś mężczyzną, który ukończył 18 lat.
2. Jesteś głęboko wierzącym i praktykującym katolikiem Kościoła Rzymskokatolickiego.
3. Czujesz wewnętrzną potrzebę pomocy bliźnim i pogłębiania swojej wiary.
4. Zostaniesz zaproszony do Zakonu przez innego Rycerza lub dostarczysz zaświadczenie od Proboszcza swojej Parafii potwierdzające, że jesteś praktykującym katolikiem i poddasz się rozmowie kwalifikacyjnej z Kapelanem Zakonu.

Dlaczego?
1. Jako członek największej na świecie i najbardziej dynamicznej katolickiej, bratniej organizacji będziesz we wspólnocie z 2 milionami braci i ich rodzinami w USA, Kanadzie, Meksyku, na Filipinach, w Ameryce Centralnej, Karaibach i w Polsce.
2. Osobiste zaangażowanie w działalność Zakonu dostarczy ci okazji służenia - w duchu braterstwa i miłosierdzia - Kościołowi Rzymsko-Katolickiemu na szczeblu lokalnym, diecezjalnym i uniwersalnym; a także służenia twojej społeczności i tym wśród nas, których los najbardziej dotknął.
3. Aktywne uczestnictwo w działalności rady - duchowej, bratniej, społecznej, sportowej i rozrywkowej będzie szkołą przewodzenia i da ci szansę rozwoju osobistego.
4. Będziesz miał satysfakcję z przynależności do organizacji podzielającej twoje religijne przekonania, która łączy mężczyzn o wspólnym światopoglądzie w dążeniu do wspólnego celu i stwarza możliwości za wiązania i utrwalania na lata więzów przyjaźni.
5. Odpowiedzią na troskę o rodzinę i lata kiedy będziesz na emeryturze jest tani program ubezpieczeniowy prowadzony przez braci rycerzy dla braci rycerzy, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa i spokój ducha (obecnie niedostępny w Polsce).
6. Słuszna duma, którą będziesz odczuwał jak wszyscy rycerze wiedząc, że wasza organizacja nie ustępuje nikomu pierwszeństwa w służeniu oparciem Ojcu Świętemu, biskupom i księżom; w służbie bliźnim, szczególnie tym najbardziej potrzebującym a także staje zjednoczona w obronie wartości chrześcijańskich wobec ataków na rodzinę i niewinne życie ludzkie.


Jesteśmy bratnią organizacją katolickich mężczyzn o zasięgu globalnym, stanowiących silne prawe ramię Kościoła we współczesnym świecie. Obecnie nasza liczba dochodzi do 2 min. mężczyzn. Powstaliśmy w 1882 r. w Stanach Zjednoczonych (New Haven, Connecticut). Tysiące katolików z Irlandii i innych krajów, w tym z Polski, przyjeżdżało tu za chlebem. W ojczyźnie cierpieli głód, prześladowania religijne i ucisk pod rządami obcych właścicieli ziemskich. Na nowej ziemi też nie było łatwo. W fabrykach panował wyzysk, wielu ojców rodzin ginęło przy pracy pozostawiając sieroty i wdowy. Szerzył się alkoholizm. Katolików traktowano jak obywateli drugiej kategorii, o wątpliwej reputacji patriotycznej. Znalazł się młody, dzielny kapłan, Ksiądz Michael J. McGivney, który skrzyknął nas, katolickich mężczyzn w podziemiach kościoła Najświętszej Maryi Panny. Założyliśmy bratnią organizację samopomocową. Nazwaliśmy się Zakonem Rycerzy Kolumba. Ponieważ to jemu - katolikowi - Ameryka zawdzięcza odkrycie i ewangelizację. Przyrzekliśmy sobie kultywować miłosierdzie, troszcząc się o każde życie – poczęte i narodzone. Ślubowaliśmy zachować jedność z Kościołem Katolickim i wewnątrz Zakonu, braterstwo wśród Rycerzy i miłość do Ojczyzny, w której żyjemy z woli Bożej Opatrzności. W pierwszych dziesięcioleciach rozprzestrzeniliśmy się poza Stany Zjednoczone, w Kanadzie, Meksyku, na Karaibach, Gwatemali, Panamie i na Filipinach.

Po 120 latach służby, odpowiadając na życzenie Ojca Świętego Jana Pawła II przybyliśmy do Europy, by wkrótce po śmierci Sługi Bożego wypełnić Jego testament i otworzyć działalność Rycerzy Kolumba w Polsce. W roku 2006 powstała pierwsza Rada Rycerzy Kolumba w Krakowie (nr 14000). Polska jest obecnie jedynym krajem na Półkuli Wschodniej, gdzie posiadamy oficjalne narodowe struktury naszego Zakonu. Polacy są nadzieją Europy na budowanie cywilizacji miłości według nauczania Jana Pawła II Wielkiego, według sprawdzonych przez ponad stulecie formacji w działaniu wzorów naszego Zakonu. W Polsce nasze Rady działają obecnie w następujących miastach i miejscowościach: Tychy, Bielsko-Biała, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gdańsk, Kraków, Lublin, Ludźmierz, Łomianki, Łomża, Mierzyn, Myszyniec, Olkusz, Opoczno, Ostrowiec Świętokrzyski, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Skarżysko Kamienna, Sławków, Starachowice, Toruń, Warszawa.

Ciekawi Cię co robimy, jak żyjemy, jak służymy Kościołowi? Zobacz koniecznie:
www.rycerzekolumba.com
www.kofc.org

Kliknij poniższe zdjęcie, aby powiększyć


powrót